LED
Tjaarda Oranjewoud heeft LED verlichting in bijna het gehele hotel geplaatst
Douches op de hotelkamers
Onze hotelkamers beschikken over waterbesparende douches waar maximaal 9 liter water per minuut doorstroomt. De losse shampoo flesjes op de hotelkamers zijn vervangen door zeepdispensers. Dit zorgt voor o.a. minder afval.
WTW installatie
Tijdens de nieuwbouw van het zwembad zijn er twee Warmte TerugWinnings (WTW) installaties geplaatst. In de kleed- en doucheruimte wordt gebruik gemaakt van een Ned-Air ventilatie unit met een kruisstroom wisselaar. Deze zorgt met een rendement van 92% voor een uitwisseling van de warmte van binnen op de buitenlucht. In de praktijk komt dit neer op een inblaastemperatuur welke 1,5 tot 2 graden Celcius lager is als de buitentemperatuur. De ventilatoren zijn in een energie zuinige uitvoering.
In het zwembad wordt gebruik gemaakt van een luchtbehandelingunit met een kruisstroom wisselaar en een ingebouwde waterpomp. De kruisstroomwisselaar zorgt voor de afvoer van de zwembadlucht naar buiten. De kruisstroomwisselaar wisselt de voelbare warmte en de latente warmte uit, uit de vochtige lucht. Het vocht wordt met een warmtepomp uit de lucht gezogen. De lucht welke van buiten wordt aangezogen wordt hierdoor voorverwarmd, waardoor de lucht in het zwembad minder hoeft worden opgewarmd. Indien de lucht in het zwembad op temperatuur is, wordt de rest van de warmte afgegeven door middels van een gekoelde condensor aan het zwembad water.
Zonnepanelen
Golden Tulip Tjaarda Oranjewoud heeft gekozen voor Natuurstroom, 100% schone elektriciteit opgewekt uit zon, wind en water. Een deel van de door Golden Tulip Tjaarda Oranjewoud gebruikte natuurstroom wordt ter plekke opgewekt met de zonnecentrale op het dak van het zalencomplex. Deze zonnecentrale bestaat uit 20 m2 zonnepanelen. Deze panelen zetten zonlicht om in elektriciteit. Bij de hoofdingang van het hotel kunt u een display vinden. De display geeft het huidige vermogen en de KwH-opbrengst weer van de zonnecentrale.